Yönetim Kadromuz

Dr. Ömer Faruk YELKENCİ

Genel Müdür

İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 1986 yılında Haydarpaşa Lisesi’nden, 1992 yılında da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi’nde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında, doktorasını ise Marmara Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri (Tarih Öğretimi) alanında yaptı.

Ömer Faruk YELKENCİ, meslek hayatına özel bir öğretim kurumunda başladı. Daha sonra MEB bünyesine öğretmen olarak atandı. Dört yıl öğretmenlik yaptıktan sonra özel sektöre dönen Yelkenci, Özel Birikim Eğitim Kurumlarında sırasıyla okul müdürlüğü, genel müdür yardımcılığı ve genel müdürlük görevlerinde bulundu.

2014’te tekrar Millî Eğitim Bakanlığı’na geçen Yelkenci, Bakanlık’ta 2014-2016 yılları arasında Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü, 2016-2018 yılları arasında da İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptı. Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü olarak dershanelerin dönüşüm sürecini yönetti ve Eğitim Felsefesi Kongresi fikrini ortaya koydu ve kongreyi gerçekleştirdi. İstanbul’da ise Harezmî Eğitim Modeli ve Öğretmen Akademileri projelerini geliştirdi ve uygulamaya koydu. Ayrıca Tematik Meslek Liseleri fikrini uygulamaya geçirdi.

2018-2022 yılları arasında da Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde Rektör Danışmanı olarak görev yaptı. Bu görevi sırasında Dijital Disiplinlerarası Beşeri Bilimler Fakültesi projesini geliştirdi, üniversite bünyesinden oluşturduğu ekiple beraber tasarımını yaptı. Bu fakülte YÖK’e teklif edildi ve çalışma makale olarak da yayımlandı. Burada yine üniversite tarafından yayımlanan. Hacı Bayram Veli üzerine üç kitaptan oluşan setin koordinasyonunu yaptı. Hacı Bayram Veli Müzesi çalışmalarını da koordine etti. Ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisans düzeyinde eğitim felsefesi dersleri de vermiştir.

Kaknüs Yayınlarından çıkan “Türk Modernleşmesi ve II. Abdülhamit’in Eğitim Hamlesi”, MOTTO Yayınlarından çıkan “Felsefeden Uygulamaya Eğitim: Hayat Denge Modeli” ve yine aynı yayınevinden “Yaratıcı Tarihsel Düşünme Becerisi”isimli üç kitabı bulunmaktadır.

Halen Özel Birikim Okullarında Genel Müdür olarak görev yapmakta olan Yelkenci, evli ve iki çocuk babasıdır.

Hükmü HACIHAMZAOĞLU

Kurumsal Yönetim

Genel Müdür Yardımcısı

Feyza Yıldır

İnsan Kaynakları Müdürü

Muhammed Ali AYDIN

Kurumsal İletişim Koordinatörü

Özkan TEKİN

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Koordinatörü

Dr. Kevser YILDIRIM

Eğitim ve Program

Genel Müdür Yardımcısı

Diler DİLAVER TÜRE

Arge ve Program Koordinatörü

M. Münevver ÇETİNKAYA

Anaokulu ve Model Koordinatörü

Ayşe Aslı IŞIK

Yabancı Diller Koordinatörü

Münire Handan KAYA

Türk Dili Koordinatörü

Hülya ÇALIK

Bölüm Başkanları Koordinatörü

Rehberlik ve Sınav Koordinatörü

 

Din ve Hayat Program Koordinatörü

Samet GÜRSOY

İdari ve Mali İşler

Genel Müdür Yardımcısı

Hakan YAKAN

Muhasebe Koordinatörü

Satın Alma - İşletme Koordinatörü

 

Finans ve Bütçe Koordinatörü

Adem KATIRAĞ

İş Geliştirme ve Operasyon

Genel Müdür Yardımcısı

Ahmet Şimşek

İş Ortakları ve Resmi İşler Koordinatörü

Resul DUMAN

Kurslar Yayınlar Koordinatörü

 

Kayıt Koordinatörü